Den sociálních služeb

posted in: Aktuality | 0

Víte, kde a jak pomáháme? Pomáhejte také!

15. června se v parku E. Beneše konala jako každoročně prezentace sociálních služeb, které jsme se zúčastnili i my, pracovníci azylového domu Salus o.p.s. Součástí této prezentace bylo i vyhlášení výsledků ankety „Osobnost roku 2014 v sociální oblasti v Kopřivnici„. Milým překvapením pro nás bylo, že touto osobností se stala naše pracovnice Zdeňka Galiová.

Paní Zdeňka Galiová již přes 30 let pracuje v sociální a zdravotní oblasti, z toho přes 25 let v sociálních službách v rámci města Kopřivnice. Během výkonu své práce se věnovala více cílovým skupinám, od dětí předškolního věku přes rodiny s dětmi, lidi s mentálním postižením od 18 do 45 let až po seniory. Byla také u zřízení azylového domu Domova pro matky a děti v nouzi
Salus o. p. s., kde několik let pracovala jako pracovnice v sociálních službách. Po 8 letech vnímala, že by mohla být prospěšná i jiné cílové skupině, a proto využila možnosti nabídky zaměstnání ve Středisku sociálních služeb v Kopřivnici, kde působila jako pečovatelka. Poté se věnovala mladým lidem s handicapem v Denním stacionáři Kopretina ve Vlčovicích. Od roku 2013 pracuje opět v zařízení Salus o. p. s. jako pracovnice v sociálních službách a sociální asistentka terénních sociálně aktivizačních služeb.

Své zaměstnání nikdy nevnímala paní Galiová jako pouhou práci, ale spíše poslání. Při výkonu svého povolání byla a je vůči uživatelům vstřícná, empatická a milá. Všechny tyto stránky její osobnosti jsou důvodem, proč je u uživatelů sociálních služeb stále tak oblíbená a vyhledávaná.

 

DSCF0775 DSCF0772 DSCF0758 DSCF0756

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20150615_145942 IMG_20150615_150640